Kladiva

Elektropneumatická kladiva jsou určena pro příklepové vrtání do tvrdých stavebních materiálů, jako jsou třeba armovaný beton, beton prokládaný plnivy, přírodní kámen nebo betonové prefabrikáty. Účinné vrtání zaručuje elektropneumatický příklepový mechanismus, který je narozdíl od příklepových vrtaček řešen systémem "válec-píst-beran-nástroj" a j...

Elektropneumatická kladiva jsou určena pro příklepové vrtání do tvrdých stavebních materiálů, jako jsou třeba armovaný beton, beton prokládaný plnivy, přírodní kámen nebo betonové prefabrikáty. Účinné vrtání zaručuje elektropneumatický příklepový mechanismus, který je narozdíl od příklepových vrtaček řešen systémem "válec-píst-beran-nástroj" a jednoduchý upínací systém, který umožňuje bezeztrátový přenos energie ze stroje na špici nástroje a jeho přímočarý vratný pohyb.

Zobrazit

Kladiva V této kategorii není žádné zboží.

Podkategorie

  • Vrtací kladiva

    Vrtací kladivo se na první pohled od příklepové vrtačky příliš neliší. Při vrtání s příklepem zaregistrujeme vyšší výkon a rychlost vrtání. Z pohledu uživatele je zásadním rozdílem použití vrtáků do stavebních materiálů s rychloupínacím systémem SDS-Plus, které jsou konstruovány pro maximální využití elektro-pneumatického příklepu.

  • Sekací kladiva

    Sekací kladiva jsou konstrukčně shodné s kladivem vrtacím, pouze není vybaveno funkcí otáčení nástroje a slouží tedy pouze k sekání. U sekacích kladiv vyšší hmotnostní kategorie se občas používá název bourací kladivo.

  • Kombinovaná kladiva

    Kombinovaná kladiva, jak už z názvu vyplývá, mají kombinaci obou základních funkcí sekání i vrtání v jednom stroji. Jedná se v současnosti o nejpoužívanější konstrukci kladiv v kategorii 2 kg až 7 kg. Pro kladiva nad 10 kg doporučujeme používat jednoúčelová kladiva vrtací nebo sekací.