Ruční nářadí

Ruční nářadí představuje základ každé dílny. Může se jednat o dláta, kartáče, hlavice, hoblíky, kladiva, kleště, klíče, metry, nůžky na plech, pilníky, škrabky nebo šroubováky.

Ruční nářadí V této kategorii není žádné zboží.

Podkategorie

 • Sady ručního nářadí

  Nabízíme nejrůznější sady ručního nářadí. Mezi nejprodávanější patří sady klíčů, sady šroubováků nebo Gola sady. Sady jsou vhodné jako dárek pro začínající kutily nebo partnera.

 • Děrovače, výsečníky

  Výsečníky jsou nástroje pro ražení otvorů a výrobu těsnění. Používá se pro vyrážení otvorů do kůže, měkkého plastu, gumy nebo kovu. Jedna strana je určena pro údery kladivem proti měkké podložce, druhá strana je vytvrzená a broušena pod úhlem 16° až 20°.

 • Dláta

  Dláta jsou nástroje, které slouží k ručnímu opracování různých materiálů. Dláta se skládají z ocelového profilu zakončeného ostřím a dřevěné nebo plastové rukojeti. Dláta se vyrábějí v různých tvarech a velikostech a truhlář nebo řezbář pomocí nich tvaruje požadované detaily dřevěných dílů. U nás najdete kvalitní dláta značky NAREX.

 • Hoblíky

  Klasické hoblíky se obvykle skládají z dřevěného těla ve tvaru hranolu a do něj zapuštěné nože. Břit nože vyčnívá několik desetin milimetru pod spodní rovinu hoblíku. Klouzavým pohybem hoblíku po povrchu dřeva odkrajuje nůž tenkou hoblinu. Hoblíky většinou mají rukojeť pro snažší manipulaci. Moderní ruční hoblíky jsou z kovu, ty mají oproti dřevěným vyšší životnost i přesnost.

 • Kladiva, palice

  Kladiva a palice patří mezi základní vybavení každé dílny, garáže nebo firmy. Jde o mechanický nástroj, který používáme k deformaci jiných těles či předmětů, můžeme je též použít k vyklepávání či rozklepávání. Jedno z nejběžnějších použití je zatloukání spojovacích součástek (hřebíky), které slouží ke spojování dvou různých částí. Obvykle má kladivo dřevěnou rukojeť. Palice jsou naopak těžším druhem kladiva, které má na obou stranách plosku. Palice mívají hmotnost až do 3 kg a také mohou být palice dvouruční s váhou až do 13 kg.

 • Kleště

  Kleště slouží k uchopení nebo stlačovaní a fungují na principu oboustranné páky. Nabízíme velké množství a druhů kleští od štípacích, kombinovaných, sikovek, plochých atd. Velký výběr nabízíme také náročnějším uživatelům a to kleštěmi značky KNIPEX.

 • Momentové klíče
 • Nůžky na plech

  Nůžky na plech jsou užitečné při stříhání kusů plechů nebo jen k opracování plechu. Existují rovné, pravé nebo levé, mohou být klasické nebo převodové. Najdete u nás nůžky na plech značky ROSTEX nebo jiné, které mají pogumované rukojeti pro lepší manipulaci.

 • Páčidla

  Páčidla jsou užitečným pomocníkem při rozebírání navzájem spojených částí. Obvykle jsou páčidla kovové tyče se zahnutým a zploštělým koncem, někdy obsahují štěrbinu pro odstraňování hřebíků. Dále páčidla využijete při otevírání dřevěných předmětů, ty větší naopak pro některé demoliční práce.

 • Pilníky, rašple

  Pilník slouží k ubírání materiálu z povrchu výrobku. Skládá se z pevné části se zdrsněným povrchem a rukojeti. Pilníky se dělí podle materiálu, který mají opracovávat (kovy, dřevo a jiné), podle průřezu (plochý, kulatý, půlkulatý, trojúhleníkový nebo čtvercový) a podle hrubosti seku. Rašple se používá k hrubšímu opracování dřeva. Je vyrobena z oceli, většinou dlouhá 30 - 50 cm. Může mít obdélníkový, kruhový nebo půlkruhový profil.

 • Pily

  Pily jsou určeny k oddělení materiálu. Ruční pily na dřevo mají přímý pilový list s různě tvarovanými zuby. Pily mohou být ocasky, čepovky, obloukové, lupénkové, pokosové atd.

 • Stahováky, vytahovače

  Nabízíme celou řadu stahováků, které Vám ulehčí práci v autodílně. Nabízíme klasické stahováky tříramenné nebo dvouramenné.    

 • Svěráky, svěrky

  Svěráky a svěrky Vám pomohou při přesné práci, kdy je zapotřebí pevný úchop. Nabízíme klasické svěráky, ale také svěráky pro sloupové vrtačky, modelářské svěráky, stolní svěráky, zámečnický svěrák, svěrák na trubky, ale i příslušenství ke svěrákům. Svěrky slouží pro rychlé upevnění jakéhokoliv materiálu. Mohou být ocelové i plastové.

 • Šroubováky

  Šroubováky jsou určeny k zašroubování a utahování nebo k povolování a vyšroubování šroubů a vrutů, jejichž hlava je pro ně uzpůsobena. Šroubováky se dají rozdělit na elektrikářské šroubováky, zámečnické šroubováky, hodinářské atd. Typy dle zakončení šroubováků jsou plochý, křížový (PH, PZ), torx, inbus a jiné bezpečnostní.

 • Stěrky, hladítka, lžíce

  Nabízíme nejrůznější nástroje pro malíře, zedníky a domácí kutily. Např. hladítka jsou zednický nástroj používaný k vyhlazování a nanášení omítek, lepidel, malty a jiných materiálů. Skládá se z pokličkového typu rukojeti. Hladítka mohou být plastové, dřevěné i ocelové. Lžíce společně s hladítkem jsou základním vybavením každého omítkaře, fasádníka nebo zedníka.

 • Vodo - topo

  Vodo - topo kategorie obsahuje sortiment jako např. pero na protahování odpadů, mrazuvzdorný ventil na zahradu atd.