Sauny

Sauna je původem finské slovo, které označuje malé stavení nebo místnost, která se po vytopení používá jako ohřívárna při saunování. Vnitřek sauny je velmi dobře izolovaný od okolí a vykládaný dřevem, které působí pozitivně na psychiku člověka. V saune jsou saunová kamna, která vyhřívají místnost na teplotu od 60 - 120 °C, ale lze nalézt sauny i...

Sauna je původem finské slovo, které označuje malé stavení nebo místnost, která se po vytopení používá jako ohřívárna při saunování. Vnitřek sauny je velmi dobře izolovaný od okolí a vykládaný dřevem, které působí pozitivně na psychiku člověka. V saune jsou saunová kamna, která vyhřívají místnost na teplotu od 60 - 120 °C, ale lze nalézt sauny i o teplotě 130 až 140 °C.

Sauny mohou být finské (na kamnech jsou kameny, na které se nalévá voda, aby vznikala pára, které zvyšuje vlhkost vzduchu) nebo také infrasauny, které využívají k přímému ohřívání těla infračervené záření.

Zobrazit

Sauny V této kategorii není žádné zboží.

Podkategorie

  • Infrasauny

    Infrasauny prodáváme značky HealthLand, využívají se k přímému ohřívání těla infračerveným zářením. Jedná se o bezpečná zařízení, jejich infračervené záření nemá nic společného s UV zářením ani se zářením nukleárním. Infračervené záření - je záření o vlnové délce větší nej je vlnová délka viditelného světla. Infračervené paprsky tedy nevidíme, ale vnímáme je jako teplo. Toto záření prohřeje tělo hluboko do svalové tkáně a k intenzivnímu pocení tak dochází již při teplotě okolo 50°C v prostředí, které nezatěžuje organismus. Po celou dobu v kabině dýcháte vzduch o teplotě 20 až 55°C. Výhody infrasaun je, že vyhání z těla jedovaté látky - detoxikace, redukují stres, prospívá kůži, snižuje váhu, uleví od bolestí, zlepšují imunitní systém, pasivní kardiovaskulární trénink.

  • Finské sauny

    Saunování je jednou z nejstarších regeneračních a relaxačních metod. Finská sauna se vyznačuje především vysokými teplotami a nízkou vlhkostí. Pobyt v sauně způsobuje uvolnění organismu, relaxaci, zmírňuje revmatické potíže, vyplavuje z těla přes kůži škodlivé toxiny atd.Saunování má blahodárné účinky na zdraví člověka. Posiluje obranné schopnosti organismu a snižuje výskyt různých onemocnění. Sauna se využívá jako prostředek k postupnému otužování a zvyšování kondice. Princip saunování spočívá v důkladném prohřátí celého těla za vysokých teplot a následném prudkém ochlazení.